منوی اصلی

تبلیغات

ورود به سایت

 
 
مرا به خاطر بسپار
کلمه عبورم را فراموش کرده ام!
ثبت نام

عضویت در خبرنامهپنج شنبه 20 مهر 1391 18:34 عصر مشاهده: 11100

کتاب خانه مطهر


motahhar.jpg

مشخصات کتاب :

علی اکبر سبزیان

انتشارات صادق آل احمد    کانون اسلامی جوانان شهيد روحي چاپ اول بهار 1391

شمارگان: 5000 نسخه

قيمت: 15000 ريال

 مخاطبین کتاب : خواندن این کتاب را در ایام سالگرد این استاد شهید و هفته بزرگداشت مقام معلم به عموم مردم عزیز میهن اسلامیمان توصیه می کنیم.

نحوه تهیه کتاب : علاقه‌مندان براي تهيه اين كتاب، ميتوانند با شماره تلفن‌هاي 7258363-0511 و يا 09352945081 تماس حاصل نمايند و یا در قسمت نظرات(پایین همین صفحه) مشخصات تماس خود را وارد نمائید .

 

درآستانه سالگرد علامه شهید مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم  منتشر شد؛

خلاصه کتاب :

مولف در بخشی ازمقدمه آورده است:
1-شهيد مطهري يكي از بازوهاي توانمند فكري رهبري انقلاب به شمار مي‏آيد. چنان كه رهبر معظم انقلاب در اين باره فرمودند: (آقاي مطهري در پيروزي اين انقلاب بلكه در به وجود آوردن اين انقلاب هم نقش داشتند، اما در مورد حراست از مرزهاي ايدئولوژيك و حفظ نه شرقي، نه غربي و بخصوص التقاط‏زدايي از انديشه اسلامي آقاي مطهري يك فرد بي‏نظير بود).

استادمطهری از معدود شخصیت های معاصر است که بسیاری از ابعاد انسانی در او رشد کرده و از وی انسانی جامع الاطراف و چند بعدی ساخته بود. در عرصه علمی، هم فقیهی کار کشته بود و هم فیلسوفی دقیق و هم معلم اخلاقی پاک طینت و هم عارفی واصل و در سیاست تیزبین و کیس بود. او که از چشمه زلال معارف قرآن کریم و اهل بیت (علیهم السلام)سیراب شده بود و در مکتب مرشدانی همچون امام خمینی (ره)پرورش یافته و راه پیموده بود،باسرمایه ای گران سنگ پا به عرصه جامعه نهاد و چون طبیبی زبردست هرجا و در هر زمینه خطری را متوجه پیکر جامعه اسلامی می دید، بی مهابا قدم پیش می نهاد و به مقابله با پلیدی می شتافت و تا آنجا پیش رفت که جان خویش را در این راه نهاد و جاودانه تر شد.

2-یکی از ابعاد شخصیتی استاد شهید که در لابه لای کتاب ها و سخنرانی های ماندگارش گم شده و کمتر توجه می شود، زندگی فردی و خانوادگی ایشان است. سیره او در مواجهه با همسر و فرزندانش، جلوه هایی  زیبا از یک زندگی معنوی و روحانی  و خانه ای مطهررا نمایان می کند. بخشی از این روابط عاطفی و مهرورزانه در نامه های استاد به فرزندانشان (دختر و پسرشان) و بخشی در رفتار با همسر و تربیت غیر مستقیم و در عین حال باغبانی فرزندان استاد قابل مشاهده است که نکات آموزنده ای در آنها نهفته است.

3-پرداختن به سیره خانوادگی  بزرگانی همچون استادشهید مطهری نه تنها باعث آشنایی مردم با سبک و مدل زندگی و مطهر بودن خانه و خانواده آن عالمان وارسته خواهد شد بلکه  در بهره گیری از شیوه ها و مهارتهای ارتباطی و تربیتی خانوادگی آن اسوه های مطهر مفید خواهد بود.همینقدر که با خواندن این برش ها ی درس آموز  نسبت به درستی  شیوه رفتارهاو برخورد های خانوادگی و تربیتی مان قدری به فکر فرو رفته و  در صورت اشکال اصلاحشان کنیم ، به هدف نزدیک شده ایم.

4-آن چه که با عنوان (خانه مطهر) پیش روی شماست ،برش هایی ازسبک و مدل  زندگی علامه شهید مرتضی مطهری است که به ابعاد رفتاری ، خانوادگی و تربیتی استاد توجه بیشتری دارد. در این مجموعه برآنیم تابلویی از سبک یک انسان متعالی در عرصه زندگی خانوادگی ارائه داده تا الگویی تربیتی و همه جانبه از یک انسان کامل باشد.برش های انتخاب شده در این مجموعه از مصاحبه ها و خاطرات همسر و فرزندان استاد تهیه گردیده و براساس سبک مولف ویراستاری و نگارش شده است.

امید است  مطالعه این مجموعه به افزایش مهارت های زندگی خوانندگان  و تبدیل خانه و خانواده شان به خانه و خانواده مطهر بیانجامد. ان شاالله              

ثبت نظر شما


 
 
loading

درحال بارگذاری ...