منوی اصلی

تبلیغات

ورود به سایت

 
 
مرا به خاطر بسپار
کلمه عبورم را فراموش کرده ام!
ثبت نام

عضویت در خبرنامهسه شنبه 1396/12/08-13:12 عصر

808 برگزیده مسابقه ملی کتابخوانی مهمان امام مشخص شدند

از میان بیش از 300هزار شرکت کننده

مشاهده: 777

مدیر کانون فرهنگی و هنری روحی گفت: برگزیدگان مسابقه کشوری کتابخوانی «مهمان امام(ع)» که با محوریت امام رضا(ع) همزمان با ایام دهه کرامت شروع شد و در دهه آخر ماه صفر به پایان رسیده بود، مشخص شدند.

علی اکبر روحی با بیان اینکه در این مسابقه بزرگ کتابخوانی بیش از 300 هزار نفر شرکت کردند، افزود: 808 برگزیده این مسابقه در بخش‌ها و قالب‌های مختلف مشخص و اسامی این افراد از طریق سایت m-ketab.ir و کانال تلگرامی مسابقه به آدرس @mehmaneemam  اعلام شده است.

روحی بیان کرد: هشت هزینه سفر به کربلای معلی هر یک به ارزش 15 میلیون ریال، سه کمک خرید جهیزیه ایرانی هریک به ارزش 100 میلیون ریال، 88 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس هر یک به ارزش چهار میلیون ریال، هشت قالیچه متبرک حرم مطهر رضوی هر یک به ارزش 30 میلیون ریال، هشت نفر حضور در آیین غبارروبی روضه منوره رضوی، 88 کارت مهمانسرای حضرت و 605 بسته فرهنگی به عنوان جوایز این مسابقه در نظر گرفته شده بود که بخشی از این موارد بصورت قرعه کشی و برخی دیگر به آثار برگزیده در بخش محتوایی مسابقه اختصاص یافت که البته در برخی از بخش ها به دلیل به حدنصاب نرسیدن کیفیت آثار برگزیده‌ای مشخص نشد.

مدیر کانون شهید روحی با بیان این که این مسابقه به سفارش سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و به‌نشر و با همکاری سایر مجموعه‌های آستان قدس رضوی به ویژه معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی، توسط کانون شهید روحی برگزار شد، خاطرنشان کرد: مراحل داوری و قرعه‌کشی این مسابقه نیز با همکاری اداره امور فرهنگی حرم مطهر رضوی و با حضور نماینده بازرسی آستان قدس رضوی انجام گرفت.

روحی با تأکید بر این که تأخیر اعلام نتایج به دلیل بررسی بهتر و بیشتر آثار توسط داوران بود، گفت: تعداد بالای آثار رسیده و شرکت‌کنندگان زمان بررسی آثار و اعلام نتایج را افزایش داد که بدینوسیله از شرکت‌کنندگان محترم عذرخواهی می‌شود.

مدیر کانون شهید روحی همچنین با اشاره به این که اهدای جوایز برگزیدگان به تناوب آغاز می‌شود، بیان کرد: برگزیدگان این مسابقه از شهرهای استان‌های مختلف کشور هستند و به همین دلیل ارسال جوایز نیازمند زمان مناسبی است.

وی هدف از برگزاری این مسابقه را ترویج فرهنگ کتابخوانی اعلام کرد و با بیان این که این مسابقه در دو بخش تستی و محتوایی برگزار شد، افزود: نقاشی از کتاب(ویژه گروه سنی کودک)، خوانش بخشهایی از کتاب(ویژه گروه سنی نوجوان)، داستان‌نویسی از کتاب(ویژه گروه سنی جوان) و عکس با کتاب(ویژه گروه سنی عموم) بخش های مختلف قسمت محتوایی مسابقه بوده است.

روحی کتاب «یک ُقمقُمه دریا»(100 قصه و نکته از زندگی امام رضا(ع)) نوشته «محمدهادی زاهدی» و «بر مدار آفتاب» اثر «محمدحسین پورامینی» را به عنوان برخی از منابع شرکت در مسابقه مهمان امام(ع) برشمرد و خاطرنشان کرد: «نگاهی به زندگی حضرت معصومه(س)» به قلم «غلامرضا حیدری ابهری»، «آفتاب خراسان» نوشته «مرتضی دانشمند»، «مثل امام رضا(ع) باش» اثر «حسین میرزایی»، «میهمان امام رضا(ع)» به قلم «مرتضی دانشمند»، «اعترافات غلامان» نوشته «حمیدرضا شاه‌آبادی» و «زندگی به سبک دخترانه» اثر «امیرحسین بانکی‌پور و فاطمه مالکی» از دیگر منابع مسابقه بودندد.

ثبت نظر شما


 
 
loading

درحال بارگذاری ...