منوی اصلی

تبلیغات

ورود به سایت

 
 
مرا به خاطر بسپار
کلمه عبورم را فراموش کرده ام!
ثبت نام

عضویت در خبرنامهجمعه 1396/05/06-18:17 عصر

آیین افتتاحیه طرح ملی آسمانی ها همراه با تقدیر از کانون شهید روحی

در این مراسم 28 کانون برتر و موفق در سطح کشور مورد تقدیر قرار گرفتند که از استان خراسان رضوی ، کانون شهید روحی مورد تقدیر قرار گرفت.

مشاهده: 935

آئین افتتاحیه کشوری طرح تابستانی اوقات فراغت تابستان(آسمانی ها) از سوی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و به میزبانی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد مازندران در روستای کارمزد سوادکوه برگزار  شد.

به گزارش  شبستان ، سید هادی حسینی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین افتتاحیه کشوری طرح اوقات فراغت کانون های مساجد  اظهار کرد: مردم مازندران و سوادکوه و کارمزد سابقه بسیار طولانی در پیگیری مناسبت های فرهنگی دارند.

 وی تصریح کرد: اقدامات خوبی در حوزه کانون های مساجد کشور برای تقویت بنیه فرهنگی کشور انجام شد و باید تلاش کنیم که این اقدامات تقویت شود.

 حسینی اضافه کرد: کارمزد و منطقه سوادکوه مهد پرورش دلیمردانی است که قرآن را در همه شرایط به همراه داشتند و اصل و نسب آنها به کتاب زیبایی آسمانی متصل است.

 وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنای عملش کتاب آسمانی است، پیگیر منویات رهبر انقلاب اسلامی است و زمین وزارت فرهنگ و ارشاد زمین بازی عناصر سیاسی نیست، اینجا را زمین ارتقا فرهنگ جامعه می دانیم و اگر گرایش سیاسی داشته باشیم نیمی از بدنه جامعه فلج می‌شود.

 حسینی خاطر نشان کرد: فیلم، نمایش، همایش ما بر مبنای کتاب آسمانی است و این موضوع در سر لوحه کار ما قرار دارد، ۲۳ هزار کانون فرهنگی هنری تحت پوشش کانون های مساجد در حال فعالیت است.

 وی اضافه کرد: کارمزد یکی از روستاهای  شهید پرور است از زمان دفاع ایران در زمان روس ها برای مبارزه با نفاق و کفر به مبارزه پرداختند.

 حسینی با اشاره سابقه عالم پروری در این منطقه افزود: این علما خورشیدی در این منطقه هستند، خط ما خط حبل الله است و به ریسمان الهی چنگ می زنیم و همه مساجدی که در روستاها فعال باشند کمک می کنیم، در حوزه اعتبارات فرهنگی کمک های مناسبی انجام می شود.

 وی با اعلام اینکه علاقمندی به توسعه مساجد به صورت جدی دروزارت فرهنگ و ارشاداسلامی وجود دارد، گفت: باید دامن مساجد کشور را مانند دوران دفاع مقدس سبز نگه داریم.

در این مراسم 28 کانون برتر و موفق در سطح کشور مورد  تقدیر  قرار گرفتند که از استان خراسان رضوی ، کانون شهید روحی مورد تقدیر قرار گرفت.


ثبت نظر شما


 
 
loading

درحال بارگذاری ...